Pierwsze spotkanie Studenckiego Koła Naukowego Zdrowia Publicznego w roku akademickim 2012/2013

Warszawa, dnia 18.10.2012r.

Studenckie Koło Naukowe Zdrowia Publicznego

Sekcja Promocji Zdrowia

Katedra i Zakład Zdrowia Publicznego

Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Dnia 18-tego października 2012 roku w Centrum Dydaktycznym na poziomie (-1) odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie Studenckiego Koła Naukowego Zdrowia Publicznego Sekcji Promocji Zdrowia. W spotkaniu uczestniczyło 14 osób oraz opiekunowie koła: dr Dominik Olejniczak, dr Aneta Duda-Zalewska oraz mgr Paulina Dera.

Na początku spotkania został wybrany nowy zarząd koła, w którego skład wchodzą przewodnicząca: Joanna Skonieczna, wiceprzewodnicząca: Natalia Skowrońska oraz sekretarz: Radosław Izdebski. Osobą odpowiedzialną za aktualizowanie naszej strony internetowej została Aleksandra Zdrojkowska, natomiast nadzór nad działem konferencji objęła Katarzyna Żokowska.

Kolejnym punktem naszego spotkania było przedstawienie przez nową przewodniczącą dotychczasowej działalności naszego koła, do której należą m.in. organizacja i udział w konferencjach naukowych (w tym międzynarodowych), współpraca z fundacjami (Fundacja Dzieci Niczyje), udział w wydarzeniach uczelnianych (np. dni otwarte), promocja zdrowia w szkołach (warsztaty dla dzieci) oraz prezentowanie referatów naukowych. Przewodnicząca poinformowała także o konieczności wygłoszenia prezentacji przez każdego z członków koła na wybrany przez siebie temat (maksymalnie 15 minut). Terminy prezentacji zostaną wybrane przez członków po ustaleniu grafiku spotkań. Do przygotowania prezentacji na kolejne spotkanie zgłosiły się Joanna Skonieczna oraz Natalia Skowrońska. Tematy wystąpień będą dostępne na stronie koła http://sknzp.wum.edu.pl/content/harmonogram-spotkan

W trakcie spotkania poruszona została również bardzo ważna kwestia nieobecności. Aktualnie możliwe są tyko 2 nieobecności (nieusprawiedliwione) w ciągu roku, każdą następną należy zgłosić przewodniczącej przed spotkaniem.

W ostatniej części naszego spotkania, opiekunowie poprosili wszystkich członków o zastanowienie się nad pomysłami na działalność naszego koła (np. stworzenie konferencji) i przedstawieniu ich na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 31 października, w godzinach: 13:15 - 14:45.